جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

واحد ساخت شرکت کنترل سیستم خاورمیانه کار ساخت و مونتاژ قطعات مکانیکی و مدارات الکترونیکی محصولات شرکت را بر عهده دارد. این بخش با بهره گیری از نیروی انسانی کارآزموده و مجرب و همچنین ماشین آلات دقیق، تمامی قطعات طراحی شده را با دقت و سرعت بالا تولید و مونتاژ می نماید.

 بدون شک آینده پیشرو، آینده‌ای آمیخته با استفاده و بکارگیری از تکنولوژی‌های نوین می‌باشد به طوری که رشد روز افزون تکنولوژی در کشورهای پیشرفته و در حال توسعه امری اجتناب ناپذیر است. از این رو کشور ما نیز جهت حفظ و ارتقاء جایگاه صنعتی خود در منطقه و جهان و همچنین همگام‌ شدن با پیشرفت‌های فزاینده در صنعت دنیا نیازمند بهبود، ارتقاء و نوسازی فرآیندها و سیستم‌های مورد استفاده در صنایع مختلف می‌باشد. لذا این مجموعه سعی دارد با آمیختن دانش کارشناسان برتر جوان و تجارب ارزشمند متخصصین امر، با طراحی و ساخت انواع تجهیزات ابزار دقیق صنعتی، اقدام به بومی‌سازی و فرهنگ‌سازی بکارگیری فن‌آوری‌ها و تکنولوژی‌های پیشرفته روز دنیا نماید.

 

بخش مکانیک

نقشه قطعات مکانیکی طراحی شده در واحد تحقیق و توسعه، پس از بررسی نهایی و پشت سر گذاشتن شبیه سازی های کامپیوتری به این واحد تحویل داده می شود. در اینجا قبل از هر کاری نقشه ها توسط کارشناسان مجرب به دقت مورد بررسی قرار می گیرند و هر کدام مجدد برای ساخت طراحی می گردند. در این مرحله تمامی تلورانسهای هندسی و ابعادی با توجه به فرآیند ساخت و مونتاژ در نظر گرفته می شود سپس این طرح ها در کارگاه های ساخت تبدیل به قطعات نهایی می شوند و پس از عملیات QC و احیانا عملیات سخت کاری و یا پولیشینگ در بخش آماده سازی، آماده مونتاژ می گردند.

با توجه به شرایط خاص مونتاژ برخی از محصولات مانند رفرکتومتر اینلاین و رفرکتومتر آزمایشگاهی، عملیات مونتاژ قطعات مکانیکی و سیستم اپتیکی این محصولات در اتاقهای ایزوله و بدون هیچ گونه گرد و غبار (Clean Room) صورت می پذیرد.

بخش الکترونیک

این بخش مسئولیت مونتاژ و تست نهایی بوردهای الکترونیکی طراحی شده در واحد تحقیق و توسعۀ شرکت را بر عهده دارد. تمامی قطعات الکترونیکی که از معتبرترین برندهای دنیا تهیه شده است در اینجا مونتاژ می گردند. پس از مونتاژ، عملکرد هرکدام از این بوردها به صورت جداگانه تحت تستهای گوناگون مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت پشت سر نهادن تمامی آزمونها بر روی سنسور مورد نظر نصب می شوند.

با توجه به شرایط خاص مونتاژ برخی از محصولات مانند رفرکتومتر اینلاین و رفرکتومتر آزمایشگاهی، عملیات مونتاژ قطعات مکانیکی و سیستم اپتیکی این محصولات در اتاقهای ایزوله و بدون هیچ گونه گرد و غبار (Clean Room) صورت می پذیرد.

تست نهایی و کالیبراسیون

 در این قسمت پس از ساخت و مونتاژ، تک تک محصولات به صورت جداگانه تحت آزمایشهای گوناگون قرار می گیرند تا از صحت عملکرد آنها در شرایط واقعی کاری اطمینان حاصل گردد. برخی از این تستها به شرح زیر می باشند:

  • تست فشار: در این مرحله سنسورها به مدت 24 ساعت تحت فشار 50bar قرار میگیرند و می بایست تحت این شرایط هیچگونه نشتی از خود نشان ندهند. این شرایط از بحرانی ترین شرایط بسیاری از پروسه ها تا پنج برابر سخت گیرانه تر است تا بدینوسیله از عملکرد طولانی مدت دستگاه در شرایط بحرانی کاملا اطمینان حاصل گردد.
  • تست حرارت: سنسور بر روی یک مسیر مایع در حال چرخش نصب می گردد و مایع به آرامی تا حداکثر دمای کاری دستگاه گرم می شود. در این وضعیت پارامترهای الکتریکی دستگاه و همچنین پارامترهایی نظیر دمای بورد الکترونیکی مشاهده می گردد. کمیتهای مذکور در این شرایط نباید از بازه استاندارد تعریف شده برای آنها تجاوز نمایند.
 
پس از پشت سر گذاشتن تمامی آزمایشات مورد نیاز، دستگاه آماده کالیبراسیون و بررسی نهایی عملکرد می ­باشد. این کار در واحد کالیبراسیون شرکت که خود از زیرمجموعه های واحد ساخت و تولید می باشد انجام می پذیرد. عملیات کالیبراسیون با استفاده از مواد استاندارد و با دقت بالا توسط کارشناسان مجرب صورت می پذیرد و در نهایت برای هر دستگاه گواهینامۀ کالیبراسیون با کد مخصوص صادر می گردد. این کالیبراسیون به عنوان کالیبراسیون مرجع در اسناد واحد کالیبراسیون بایگانی می گردد و پس از عرضه محصول، در صورت نیاز به آن مراجعه می گردد.